Jak leczyć hemoroidy

Jak leczyć hemoroidy

mgr farmacji Kinga Dziwisz

Jak wyleczyć hemoroidy? Czy poza operacją istnieje jeszcze inny sposób na hemoroidy?

Hemoroidy (żylaki odbytu) - leczenie
Leczenie hemoroidów to nie tylko leczenie chirurgiczne, ale także leczenie objawowe. Przyjrzyjmy się dokładniej jak można "pozbyć się" hemoroidów za pomocą środków miejscowych i doustnych.

Środki działające miejscowo (jak sama nazwa wskazuje) aplikuje się w okolicy odbytu lub doodbytniczo. Mogą zatem to być maści lub czopki. W efekcie ich zastosowania odczuwamy ulgę, złagodzenie świądu, a także zahamowanie możliwego rozwoju bakterii, grzybów i wirusów.

Leki podawane doustnie mają za zadanie usprawnić krążenie krwi, uszczelnić naczynia krwionośne, lub ułatwić wypróżnienie. Zatem działanie tabletek, syropów, czy proszków do sporządzania roztworów, jest ogólne.
Artykuł znaleziono w kategoriach:

Oceny i komentarze (1) - Jak leczyć hemoroidy

Wenus13
Dołączył: 07-07-2012
Liczba ocen: 23
Ilość postów: 141
Ocena : 9/10
Po ciąży pojawiły się u mnie niewielkie hemoroidy. Codzienne moczenie pupy w wodzie z szarym mydłem i smarowanie odbytu provag żelem z kwasem mlekowym sprawiło, że hemoroidy zniknęły. Mogę z czystym sumieniem polecić te dwa produkty każdej kobiecie, która nabawiła się takiego problemu w trakcie ciąży, u mnie pomogło.
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

Pain Gone na bóle różnego pochodzenia

Technika prądów Tens znana, stosowana w medycynie i wykorzystana w tym urządzeniu, jest to przenośny generator prądu Tens, myślę że nie jeden pacjent byłby zadowolny gdyby lekarz przepisał mu takie urządzenie, które nie ma skutków ubocznych jak leki przeciwbólowe.
14-05-2014 14:40
Dodał: ola37

URZĄDZENIE PRZECIWBÓLOWE PAIN GONE

http://paingone.
14-05-2014 14:47
Dodał: ola37

Omega 3 - który preparat najtańszy?

Jesli stosujecie omega 3 albo kupujecie dla dzieci, to pewnie już się zorientowaliscie ze ceny mogą być bardzo rózne, szczególnie tych preparatów dla dzieci.
17-07-2015 18:37
Dodał: Mirka72

Śmieszności, dowcipy

Może dobrze byłoby popisać coś co lekko odwróci myśli od kłopotów ze zdrowiem.
30-11-2015 13:54
Dodał: koptymista

Problemy ze snem.

Witam, od tygodnia nie mogę zasnąć, mam problemy ze snem, problemy z zasypianiem a jeśli już to wybudzam sie co dwie godziny i dalej to samo.
12-08-2016 11:10
Dodał: Marita

Krem do protez

Zostałam właśnie nową posiadaczka protezy i mam pytanie jakich środków używacie do czyszczenia i którego kremu do protez,bo na rynku jest tego bardzo dużo,ostatnio widziałam w aptece ulotkę kin oro ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą?.
21-10-2016 08:30
Dodał: Maria55

zamienniki do drukarki

Używacie zamienników do drukarki? Jeśli tak to jakich, jeśli nie to dlaczego nie?.
29-12-2016 21:21
Dodał: dodi
copyright by Vivamax 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl