Mapa strony
Domowe sposoby na ból głowy

Domowe sposoby na ból głowy

mgr farmacji Kinga Dziwisz

Nie lubisz przyjmować leków, bo boisz się ich działań niepożądanych? Wolisz stosować zioła, lub domowe sposoby na wszelkie dolegliwości? Czy możesz próbować zwalczyć ból głowy domowymi sposobami?

Domowe sposoby na ból głowy
* Napary ziołowe. Sprawdzają się szczególnie wtedy, gdy przyczyną bólu głowy nie są zmiany w obrębie naczyń krwionośnych, tylko codzienny stres. Wówczas warto sporządzić i wypić herbatkę z melisy, a także brzozy, pierwiosnka, czy nostrzyka, aczkolwiek ten ostatni należy stosować ostrożnie, ponieważ zbyt duże dawki mogą spowodować krwawienia wewnętrzne.
* Masaż głowy. Często nie zdajesz sobie sprawy, że relaks jest wystarczającym lekiem na dolegliwości bólowe głowy (i nie tylko). Spróbuj lekko masować skronie i okolice nad nosem. Możliwe, że lekki ucisk przyniesie ulgę bolącej głowie. Do masażu głowy można używać specjalnych masażerów, a także nalewki bursztynowej, czy olejków do aromaterapii.
* Relaksująca kąpiel. To kolejny sposób na zmniejszenie zmęczenia i zapomnienie o stresujących sytuacjach danego dnia. Do kąpieli warto, abyś dodał olejki eteryczne, lub pięknie pachnący płyn do kąpieli.
* Zimne okłady (również w postaci plastrów chłodzących). Sposób znany od lat i cieszący się uznaniem. Wystarczy, że zmoczysz ręcznik zimną wodą i przyłożysz go do czoła. Jeśli przyjmiesz pozycję leżącą, to również poprzez odpoczynek możesz pozbyć się bólu głowy.
* Ulubiona potrawa. Czasami powodem bólu głowy jest po prostu głód. Spożycie potrawy, której smak bardzo lubisz, nie tylko może złagodzić ból, ale również poprawić nastrój. Dobry nastrój zapobiega odczuwaniu bólu.
* Wypij kawę. Kawa nie tylko ułatwia koncentrację, ale także podnosi ciśnienie, które może być powodem twojego bólu głowy.

Domowe sposoby radzenia sobie z bólem głowy nie zawsze są skuteczne, niekiedy mogą nawet nie mieć gruntownych podstaw, ale mimo wszystko były stosowane przez lata i za pewne będą dalej, z uwagi na przekonanie o ich bezpieczeństwie. Zastosuj lek przeciwbólowy, gdy pierwszy z wybranych przez ciebie domowych sposobów okazał się nieskuteczny.
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl