Opryszczka u dzieci - sposoby i leczenie

Opryszczka u dzieci - sposoby i leczenie

mgr farmacji Aleksandra Uruszczak-Wąsowicz

Zarażenie wirusem opryszczki następuje zwykle w dzieciństwie. Wirus Herpes simplex przenosi się w wyniku kontaktów bezpośrednich, najczęściej pocałunkiem malucha przez osobę zarażoną.
Opryszczka u dzieci daje dokładnie te same objawy, co u dorosłych: bolesne i swędzące pęcherzyki na ustach, czasem w ich okolicach.
W przebiegu infekcji bardzo ważne, by kontrolować rozdrapywanie ran przez dziecko i oduczyć je dotykania pęcherzy. Opryszczka u dzieci może się rozszerzyć na skórę twarzy, na oko, jeżeli pęcherzyki będą rozdrapywane. Dobrym sposobem na opryszczkę na ustach jest smarowanie jej pastą cynkową, która wysusza zmiany i przyspiesza gojenie.
Opryszczka u dzieci - leczenie
Leczenie opryszczki na ustach dziecka to częste smarowanie zmian preparatami z przeciwwirusowym acyklowirem. Częstość i ilość nakładanych kremów czy maści zależy od wieku dziecka. Ważne, by w czasie leczenia odkażać też jamę ustną, płucząc płynem do higieny jamy ustnej. W przypadku, gdy opryszczka wystąpiła na innych częściach ciała lub zmiany nie ustępują długo (są obecne ponad 7 dni) – koniecznie trzeba skonsultować się z lekarzem.
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl