Mapa strony
Opryszczka narządów płciowych (warg sromowych i penisa) - leczenie

Opryszczka narządów płciowych (warg sromowych i penisa) - leczenie

mgr farmacji Aleksandra Uruszczak-Wąsowicz

Opryszczka narządów płciowych to choroba przenoszona w wyniku kontaktów seksualnych, oralnych i analnych. Objawy to opryszczka warg sromowych, łechtaczki, pochwy u kobiet oraz opryszczka penisa u mężczyzn. Pęcherzyki są swędzące, mogą pękać, dając bolesne owrzodzenia. U wielu osób zakażenie wirusem nie daje objawów. Mimo to, osoby takie wciąż mogą zarażać.
Opryszczka narządów płciowych – leczenie
Mimo, że po zarażeniu opryszczka narządów płciowych daje małe objawy – leczenie powinno być natychmiast zastosowane. Terapia polega na podawaniu leków na receptę, doustnych z acyklowirem lub walacyklowirem. Leczenie trwa do 10 dni, ale może zostać przedłużone, jeżeli opryszczka na narządach płciowych nie znikła.
Leczenie nawrotów choroby także polega na podawaniu preparatów doustnych. U osób, u których występują częste nawroty może zostać zastosowana tzw. terapia supresyjna polegająca na stałym przyjmowaniu leków przeciwwirusowych przez zalecony przez lekarza czas.
Opryszczka warg sromowych i pozostałych miejsc intymnych u kobiet i opryszczka penisa u mężczyzn jest leczona tak samo.
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl