Mapa strony
Czy opryszczka może pojawić się na nosie lub na twarzy

Czy opryszczka może pojawić się na nosie lub na twarzy

mgr farmacji Aleksandra Uruszczak-Wąsowicz

Opryszczka na ustach to najczęstsze miejsce występowania opryszczki. Opryszczka to choroba wywoływana przez wirus opryszczki – Herpes simplex. Wirus może rozprzestrzenić się na inne miejsca – efektem będzie opryszczka na nosie, na twarzy, na brodzie czy w dowolnym miejscu ciała.
Wirus opryszczki HSV1
Przyczyna opryszczki wargowej. W sprzyjających warunkach – osłabieniu odporności, ranach, po zabiegach kosmetycznych np. dermabrazji, wirus może rozprzestrzenić się i pojawi się opryszczka na nosie lub nawet opryszczka na całej twarzy.
Wirus, w skutek braku zachowania higieny może zostać przeniesiony na powiekę. Opryszczka powieki może przenieść się na oko. Opryszczka oka nieleczona może doprowadzić do ślepoty.
U osób chorych na atopowe zapalenie skóry (AZS), opryszczka łatwo może zostać przeniesiona na każde miejsce na ciele.
Wirus opryszczki HSV2
Atakuje narządy płciowe – opryszczka penisa, warg sromowych, pochwy, czy odbytu to choroba roznoszona przez kontakty intymne.
U kobiet w ciąży opryszczka narządów płciowych stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia dziecka. W czasie przebiegu ciąży, opryszczka płciowa niesie ryzyko poronienia, i przedwczesnego porodu, a u dziecka – nieprawidłowy rozwój. Natomiast, gdy do zarażenia dziecka dojdzie w czasie porodu, grozi to rozwojem opryszczki mózgu, która może doprowadzić do śmierci noworodka.
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl