Mapa strony
Czy opryszczka może pojawić się na nosie lub na twarzy

Czy opryszczka może pojawić się na nosie lub na twarzy

mgr farmacji Aleksandra Uruszczak-Wąsowicz

Opryszczka na ustach to najczęstsze miejsce występowania opryszczki. Opryszczka to choroba wywoływana przez wirus opryszczki – Herpes simplex. Wirus może rozprzestrzenić się na inne miejsca – efektem będzie opryszczka na nosie, na twarzy, na brodzie czy w dowolnym miejscu ciała.
Wirus opryszczki HSV1
Przyczyna opryszczki wargowej. W sprzyjających warunkach – osłabieniu odporności, ranach, po zabiegach kosmetycznych np. dermabrazji, wirus może rozprzestrzenić się i pojawi się opryszczka na nosie lub nawet opryszczka na całej twarzy.
Wirus, w skutek braku zachowania higieny może zostać przeniesiony na powiekę. Opryszczka powieki może przenieść się na oko. Opryszczka oka nieleczona może doprowadzić do ślepoty.
U osób chorych na atopowe zapalenie skóry (AZS), opryszczka łatwo może zostać przeniesiona na każde miejsce na ciele.
Wirus opryszczki HSV2
Atakuje narządy płciowe – opryszczka penisa, warg sromowych, pochwy, czy odbytu to choroba roznoszona przez kontakty intymne.
U kobiet w ciąży opryszczka narządów płciowych stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia dziecka. W czasie przebiegu ciąży, opryszczka płciowa niesie ryzyko poronienia, i przedwczesnego porodu, a u dziecka – nieprawidłowy rozwój. Natomiast, gdy do zarażenia dziecka dojdzie w czasie porodu, grozi to rozwojem opryszczki mózgu, która może doprowadzić do śmierci noworodka.
Artykuł znaleziono w kategoriach:

Oceny i komentarze (0) - Czy opryszczka może pojawić się na nosie lub na twarzy

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

Pain Gone na bóle różnego pochodzenia

Technika prądów Tens znana, stosowana w medycynie i wykorzystana w tym urządzeniu, jest to przenośny generator prądu Tens, myślę że nie jeden pacjent byłby zadowolny gdyby lekarz przepisał mu takie urządzenie, które nie ma skutków ubocznych jak leki przeciwbólowe.
14-05-2014 14:40
Dodał: ola37

URZĄDZENIE PRZECIWBÓLOWE PAIN GONE

http://paingone.
14-05-2014 14:47
Dodał: ola37

Omega 3 - który preparat najtańszy?

Jesli stosujecie omega 3 albo kupujecie dla dzieci, to pewnie już się zorientowaliscie ze ceny mogą być bardzo rózne, szczególnie tych preparatów dla dzieci.
17-07-2015 18:37
Dodał: Mirka72

Śmieszności, dowcipy

Może dobrze byłoby popisać coś co lekko odwróci myśli od kłopotów ze zdrowiem.
30-11-2015 13:54
Dodał: koptymista

Problemy ze snem.

Witam, od tygodnia nie mogę zasnąć, mam problemy ze snem, problemy z zasypianiem a jeśli już to wybudzam sie co dwie godziny i dalej to samo.
12-08-2016 11:10
Dodał: Marita

Krem do protez

Zostałam właśnie nową posiadaczka protezy i mam pytanie jakich środków używacie do czyszczenia i którego kremu do protez,bo na rynku jest tego bardzo dużo,ostatnio widziałam w aptece ulotkę kin oro ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą?.
21-10-2016 08:30
Dodał: Maria55

zamienniki do drukarki

Używacie zamienników do drukarki? Jeśli tak to jakich, jeśli nie to dlaczego nie?.
29-12-2016 21:21
Dodał: dodi
copyright by Vivamax 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl