Mapa strony
Ból głowy w ciąży i u dziecka - jakie zastosujesz tabletki na ból głowy

Ból głowy w ciąży i u dziecka - jakie zastosujesz tabletki na ból głowy

mgr farmacji Kinga Dziwisz

Ciąża niestety nie jest pozbawiona wielu dolegliwości bólowych, w tym także bólu głowy. Dzieci również niejednokrotnie skarżą się na bóle głowy. W przypadku ciężarnych, jak i dzieci stosowanie jakichkolwiek leków nie jest zalecane. Co zatem możesz przyjąć, lub podać dziecku, aby zmniejszyć ból głowy?
Ból głowy w ciąży
Ból głowy w trakcie ciąży może informować o schorzeniach neurologicznych, ale także może wynikać ze zmian hormonalnych wywołanych zapłodnieniem.
Hormony przyczyną bólu głowy?
Zmiany hormonalne jakie zachodzą w organizmie matki, powodują wystąpienie licznych obrzęków. Obrzęki te mogą się lokalizować także w obrębie mózgu, powodując ucisk i w efekcie odczuwanie bólu głowy.
Nadciśnienie powoduje ból głowy?
Zdecydowanie tak. Nadciśnienie to choroba układu krążenia, w wyniku której obserwuje się podwyższone wartości ciśnienia tętniczego. Jeżeli przed ciążą twoje ciśnienie było regularnie mierzone i nie miałaś zdiagnozowanego nadciśnienia, nie możesz mieć zupełnej pewności, że w trakcie ciąży nie rozwinie się tak zwane nadciśnienie ciążowe. W większości jednak przypadków, nadciśnienie ciążowe mija po urodzeniu dziecka.
Dlaczego dziecko skarży się na ból głowy?
Najpierw zastanów się, jak rozpoznasz ból głowy u dziecka, skoro dziecko samo nie będzie potrafiło określić, co mu dolega. Powinieneś zaobserwować, czy dziecko chwyta się rączkami za głowę. Jest to odruch, który często obserwujesz także u siebie. Dzieci machinalnie w chwili, gdy boli je głowa dotykają jej, tak jakby wskazując miejsce bólu. Przyczyną bólu głowy u dziecka mogą być: kłopoty ze wzrokiem, stan zapalny w obrębie zatok, lub uszu, stres, przemęczenie, infekcje, lub choroby neurologiczne. Ból głowy może się pojawić również po uderzeniu.
Sposoby na ból głowy u dzieci
W zależności od wieku, dzieciom można podawać odpowiednie dawki preparatów przeciwbólowych (zawierających paracetamol lub ibuprofen). W przypadku dzieci do 6 roku życia, preparaty te występują w formie syropów. Dla dzieci powyżej 6 lat można zakupić formę pediatryczną tabletek, czy kapsułek. Pamiętaj, że leki dla dzieci nie powinny mieć takiej dawki jak leki dla dorosłych.

Co zastosować na ból głowy w ciąży?
Sama nie powinnaś decydować się na przyjmowanie jakichkolwiek leków w trakcie ciąży. Jeżeli jednak ból głowy jest bardzo dokuczliwy, to możesz skonsultować z lekarzem, przyjęcie paracetamolu lub ibuprofenu.
Artykuł znaleziono w kategoriach:

Oceny i komentarze (0) - Ból głowy w ciąży i u dziecka - jakie zastosujesz tabletki na ból głowy

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

Pain Gone na bóle różnego pochodzenia

Technika prądów Tens znana, stosowana w medycynie i wykorzystana w tym urządzeniu, jest to przenośny generator prądu Tens, myślę że nie jeden pacjent byłby zadowolny gdyby lekarz przepisał mu takie urządzenie, które nie ma skutków ubocznych jak leki przeciwbólowe.
14-05-2014 14:40
Dodał: ola37

URZĄDZENIE PRZECIWBÓLOWE PAIN GONE

http://paingone.
14-05-2014 14:47
Dodał: ola37

Omega 3 - który preparat najtańszy?

Jesli stosujecie omega 3 albo kupujecie dla dzieci, to pewnie już się zorientowaliscie ze ceny mogą być bardzo rózne, szczególnie tych preparatów dla dzieci.
17-07-2015 18:37
Dodał: Mirka72

Śmieszności, dowcipy

Może dobrze byłoby popisać coś co lekko odwróci myśli od kłopotów ze zdrowiem.
30-11-2015 13:54
Dodał: koptymista

Problemy ze snem.

Witam, od tygodnia nie mogę zasnąć, mam problemy ze snem, problemy z zasypianiem a jeśli już to wybudzam sie co dwie godziny i dalej to samo.
12-08-2016 11:10
Dodał: Marita

Krem do protez

Zostałam właśnie nową posiadaczka protezy i mam pytanie jakich środków używacie do czyszczenia i którego kremu do protez,bo na rynku jest tego bardzo dużo,ostatnio widziałam w aptece ulotkę kin oro ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą?.
21-10-2016 08:30
Dodał: Maria55

zamienniki do drukarki

Używacie zamienników do drukarki? Jeśli tak to jakich, jeśli nie to dlaczego nie?.
29-12-2016 21:21
Dodał: dodi
copyright by Vivamax 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl