Mapa strony
Ból głowy w ciąży i u dziecka - jakie zastosujesz tabletki na ból głowy

Ból głowy w ciąży i u dziecka - jakie zastosujesz tabletki na ból głowy

mgr farmacji Kinga Dziwisz

Ciąża niestety nie jest pozbawiona wielu dolegliwości bólowych, w tym także bólu głowy. Dzieci również niejednokrotnie skarżą się na bóle głowy. W przypadku ciężarnych, jak i dzieci stosowanie jakichkolwiek leków nie jest zalecane. Co zatem możesz przyjąć, lub podać dziecku, aby zmniejszyć ból głowy?
Ból głowy w ciąży
Ból głowy w trakcie ciąży może informować o schorzeniach neurologicznych, ale także może wynikać ze zmian hormonalnych wywołanych zapłodnieniem.
Hormony przyczyną bólu głowy?
Zmiany hormonalne jakie zachodzą w organizmie matki, powodują wystąpienie licznych obrzęków. Obrzęki te mogą się lokalizować także w obrębie mózgu, powodując ucisk i w efekcie odczuwanie bólu głowy.
Nadciśnienie powoduje ból głowy?
Zdecydowanie tak. Nadciśnienie to choroba układu krążenia, w wyniku której obserwuje się podwyższone wartości ciśnienia tętniczego. Jeżeli przed ciążą twoje ciśnienie było regularnie mierzone i nie miałaś zdiagnozowanego nadciśnienia, nie możesz mieć zupełnej pewności, że w trakcie ciąży nie rozwinie się tak zwane nadciśnienie ciążowe. W większości jednak przypadków, nadciśnienie ciążowe mija po urodzeniu dziecka.
Dlaczego dziecko skarży się na ból głowy?
Najpierw zastanów się, jak rozpoznasz ból głowy u dziecka, skoro dziecko samo nie będzie potrafiło określić, co mu dolega. Powinieneś zaobserwować, czy dziecko chwyta się rączkami za głowę. Jest to odruch, który często obserwujesz także u siebie. Dzieci machinalnie w chwili, gdy boli je głowa dotykają jej, tak jakby wskazując miejsce bólu. Przyczyną bólu głowy u dziecka mogą być: kłopoty ze wzrokiem, stan zapalny w obrębie zatok, lub uszu, stres, przemęczenie, infekcje, lub choroby neurologiczne. Ból głowy może się pojawić również po uderzeniu.
Sposoby na ból głowy u dzieci
W zależności od wieku, dzieciom można podawać odpowiednie dawki preparatów przeciwbólowych (zawierających paracetamol lub ibuprofen). W przypadku dzieci do 6 roku życia, preparaty te występują w formie syropów. Dla dzieci powyżej 6 lat można zakupić formę pediatryczną tabletek, czy kapsułek. Pamiętaj, że leki dla dzieci nie powinny mieć takiej dawki jak leki dla dorosłych.

Co zastosować na ból głowy w ciąży?
Sama nie powinnaś decydować się na przyjmowanie jakichkolwiek leków w trakcie ciąży. Jeżeli jednak ból głowy jest bardzo dokuczliwy, to możesz skonsultować z lekarzem, przyjęcie paracetamolu lub ibuprofenu.
Artykuł znaleziono w kategoriach:

Oceny i komentarze (0) - Ból głowy w ciąży i u dziecka - jakie zastosujesz tabletki na ból głowy

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

zamienniki do drukarki

Używacie zamienników do drukarki? Jeśli tak to jakich, jeśli nie to dlaczego nie?.
29-12-2016 21:21
Dodał: dodi

dziecko się moczy

Dlaczego dziecko 6 letnie się moczy w nocy? Już kilka takich sytuacji było, czy to może być jakaś choroba?.
23-03-2018 09:47
Dodał: limka

co was najbardziej stresuje?

co was najbardziej stresuje i jakie macie swoje sposoby zeby stresować sie mniej?.
26-03-2018 11:17
Dodał: limka

błonnik na odchudzanie

Wspomagał się ktoś z Was przy odchudzaniu błonnikiem? Warto? Jakie daje efekty i który błonnik polecacie?.
04-04-2018 10:33
Dodał: limka

inhalacje dobre na kaszel?

mamusie czy inhalacje mogą pomóc na kaszel? bo juz nie mam pomyslu co dać mojej niuni, mam inhalator, zazwyzaj do tej pory robiłam inhalacje z soli fizjologiczej na katar ale cyz na kaszel to te zmoze pomoc?.
21-06-2018 22:23
Dodał: colanka

lubicie pić soki?

Jakie soki pijeie najczęściej? Nie wiem dlaczego ale im zimniej tym większa u mnie ochota na takie typowo przecierowe soki, jak kubuś, piję teraz bardzo często.
22-10-2018 15:05
Dodał: pinka

witaminy przed ciążą

jakie witaminy warto brać przed ciążą? jak długo przed trzeba zaczac brac? Czy sam kwas foliowy wystarczy.
30-10-2018 10:22
Dodał: pinka
copyright by Vivamax 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl