Odciski (modzele, nagniotki). Sposób na odciski

Odciski (modzele, nagniotki). Sposób na odciski

mgr farmacji Kinga Dziwisz

Odciski to pojęcie ogólne, które łączy definicje modzeli oraz nagniotków. Czym różnią się one między sobą? Jak można usunąć odciski?

Odciski
Odciski definiuje się jako obszary zrogowaconego naskórka, które są widoczne i łatwo wyczuwalne, a nierzadko także bolesne (z uwagi na wrastający w tkanki miękkie trzpień). Określenie "odciski" często jest używane zamiennie z określeniami takimi jak "modzele", czy "nagniotki", pomimo tego, iż nie są to słowa zupełnie równoznaczne.

Modzele
Modzele to odciski, które usytuowane są na podeszwach stóp lub na wewnętrznej stronie dłoni. Charakteryzują się żółtawym kolorem, twardością, okrągłym kształtem. Raczej w niewielkim stopniu mogą powodować odczuwanie bólu.

Nagniotki
Nagniotki to kolejny rodzaj odcisków, które umiejscawiają się pomiędzy palcami lub na stawach palców u stóp. Bardzo często wywołują ból.

Sposób na odciski
Jest wiele sposobów na odciski. Najczęściej w celu zlikwidowania odcisków stosuje się specjalistyczne preparaty na odciski. Należy tutaj wymienić maść, krem, płyn albo plaster na odciski. Ponadto można stosować domowe sposoby na odciski.
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl