Aloes, bratek, pokrzywa czy drożdże na trądzik

Aloes, bratek, pokrzywa czy drożdże na trądzik

mgr farmacji Aleksandra Uruszczak-Wąsowicz

Szczególnie domowe sposoby na trądzik wymagają od nas zastosowania naturalnych składników. Niektóre rośliny czy drożdże mogą pomóc złagodzić trądzik młodzieńczy (pospolity).

Aloes na trądzik
Stosowany na skórę z trądzikiem działa łagodząco i przeciwzapalnie. Aloes na trądzik stosuje się w postaci soku lub miazgi z liści.
Bratek na trądzik
Stosowany głównie tradycyjnie. Jego działanie na trądzik polega na przyspieszeniu usuwaniua szkodliwych metabolitów i złogów. Można go nabyć w aptece jako torebki fix, najczęściej pod nazwą Fiołek trójbarwny. Bratek na trądzik pije się, jako zaparzane zioło. Dobry, jako dodatkowy, wspomagający sposób na trądzik .
Pokrzywa na trądzik
Stosowana wewnętrznie przyspiesza usuwanie toksyn i szkodliwych substancji. Zewnętrznie, jako tonik – słabo łagodząco. Pokrzywa na trądzik nie przyniesie znacznej poprawy.
Drożdże na trądzik
Hamują namnażanie bakterii oraz uzupełniają niedobór witamin z grupy B. Drożdże na trądzik można stosować zarówno wewnętrznie, po prostu jedząc je (dieta na trądzik), lub zewnętrznie, jako maseczki na trądzik.

Oceny i komentarze (0) - Aloes, bratek, pokrzywa czy drożdże na trądzik

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

Pain Gone na bóle różnego pochodzenia

Technika prądów Tens znana, stosowana w medycynie i wykorzystana w tym urządzeniu, jest to przenośny generator prądu Tens, myślę że nie jeden pacjent byłby zadowolny gdyby lekarz przepisał mu takie urządzenie, które nie ma skutków ubocznych jak leki przeciwbólowe.
14-05-2014 14:40
Dodał: ola37

URZĄDZENIE PRZECIWBÓLOWE PAIN GONE

http://paingone.
14-05-2014 14:47
Dodał: ola37

Omega 3 - który preparat najtańszy?

Jesli stosujecie omega 3 albo kupujecie dla dzieci, to pewnie już się zorientowaliscie ze ceny mogą być bardzo rózne, szczególnie tych preparatów dla dzieci.
17-07-2015 18:37
Dodał: Mirka72

Śmieszności, dowcipy

Może dobrze byłoby popisać coś co lekko odwróci myśli od kłopotów ze zdrowiem.
30-11-2015 13:54
Dodał: koptymista

Problemy ze snem.

Witam, od tygodnia nie mogę zasnąć, mam problemy ze snem, problemy z zasypianiem a jeśli już to wybudzam sie co dwie godziny i dalej to samo.
12-08-2016 11:10
Dodał: Marita

Krem do protez

Zostałam właśnie nową posiadaczka protezy i mam pytanie jakich środków używacie do czyszczenia i którego kremu do protez,bo na rynku jest tego bardzo dużo,ostatnio widziałam w aptece ulotkę kin oro ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą?.
21-10-2016 08:30
Dodał: Maria55

zamienniki do drukarki

Używacie zamienników do drukarki? Jeśli tak to jakich, jeśli nie to dlaczego nie?.
29-12-2016 21:21
Dodał: dodi
copyright by Vivamax 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl