Swędząca, sucha skóra głowy i twarzy - przyczyny i leczenie

Swędząca, sucha skóra głowy i twarzy - przyczyny i leczenie

mgr farmacji Kinga Dziwisz

Sucha skóra i towarzyszące jej swędzenie może dotyczyć nie tylko ciała, ale także twarzy i głowy. Jakie są jej przyczyny? W jaki sposób leczyć suchą skórę?

Swędząca i sucha skóra - przyczyny
Świąd jest objawem napiętej i suchej skóry. Swędzenie można ukoić stosując kosmetyki nawilżające. Nie zapominaj, że nawilżona skóra, to także nawodniona skóra. Zatem wypijaj dużo płynów każdego dnia.

Sucha skóra głowy
Niejednokrotnie mylona z łupieżem, z uwagi na fakt łuszczenia. Warto zastosować odpowiednie kosmetyki, dobrane kompleksowo dla lepszego efektu. Najpierw wprowadź odpowiedni szampon, charakteryzujący się właściwościami nawilżającymi. Zastosuj odżywkę nawilżającą, najlepiej bez spłukiwania. Staraj się ograniczać suszenie włosów za pomocą suszarki, aby nie pogłębiać suchości skóry. Na suche już włosy możesz ponownie nałożyć odżywkę nawilżającą. Takie zabiegi kosmetyczne, w połączeniu odpowiednią podażą płynów i witamin, powinny zlikwidować problem suchej skóry głowy.

Sucha skóra na twarzy
Twarz powinieneś odpowiednio nawilżać. Warto, abyś stosował inny krem nawilżający na dzień, a inny na noc. Sucha skóra jest delikatniejsza od skóry normalnej, więc nie męcz jej zbyt częstymi peelingami (raz w tygodniu w zupełności wystarczy). Raz na kilka dni możesz nałożyć maseczkę nawilżającą, która przywraca chwilową równowagę suchej skórze. Pamiętaj, żeby myć twarz specjalnymi płynami (czy żelami) do mycia, przeznaczonymi dla skóry suchej i wrażliwej. Mydło odstaw jak najdalej, gdyż działa wysuszająco.
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl