Sucha skóra - przyczyny

Sucha skóra - przyczyny

mgr farmacji Kinga Dziwisz

Przyczyn suchej skóry jest wiele. Wśród nich znajdują się zarówno błędy w doborze kosmetyków, niedbałość w nawilżaniu, złe nawyki żywieniowe, a także czynniki środowiskowe. Zapoznaj się z przyczynami suchej skóry, aby móc lepiej o nią zadbać.

Sucha skóra - przyczyny (wybór kosmetyku)
Kupujesz różne kosmetyki, a mimo wszystko twoja skóra wciąż jest odwodniona i przesuszona? Możliwe, że kosmetyki dostępne w drogeriach w niewystarczający sposób wpływają na nawilżenie twojej skóry. Może lepiej poszukać odpowiedniego kremu na półkach aptecznych? Najlepiej nawilżające preparaty kosmetyczne zawierają w swoim składzie mocznik. Posiada on potwierdzoną skuteczność w nawilżaniu nawet najbardziej suchej skóry. Ponadto warto szukać kremów z lipidami i wyciągami roślinnymi.

Pamiętaj także, aby nie stosować mydła, tylko delikatnych żeli myjących, które nie wysuszają skóry. Nie warto również brać długich gorących kąpieli, które nie tylko wysuszając skórę, ale także przyczyniają się do powstawania "pajączków" na skórze.

Sucha skóra - przyczyny (nawyki żywieniowe)
W codziennej diecie nie powinno zabraknąć witamin i odpowiedniej podaży płynów (około 2 litrów). Większość witamin wpływa w korzystny sposób na stan naszej cery, ale nie wszystkie z łatwością są wchłaniane. Istotny jest fakt, że dieta uboga w tłuszcze stanowi przeszkodę w przyswajaniu niektórych witamin. Więc warto wkomponować na przykład oliwę z oliwek do sałatki, aby zawarte w niej witaminy, zostały przyswojone.

Sucha skóra - przyczyny (czynniki środowiskowe)
Podstawowe czynniki środowiskowe, wpływające w sposób destrukcyjny na stan cery:
* Zbyt suche powietrze
* Narażenie na promieniowanie słoneczne przez dłuższy czas
* Klimatyzacja
* Kurz
* Zanieczyszczenia powietrza
* Dym papierosowy

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl