Mapa strony
Co stosować na blizny maść, krem, czy żel

Co stosować na blizny maść, krem, czy żel

mgr farmacji Kinga Dziwisz

Postać preparatu na blizny (żel, krem, czy maść) nie ma większego znaczenia. Zdecydowanie ważniejszy jest skład preparatu.

Jakie składniki powinien zawierać skuteczny preparat na blizny?
Wybierając preparat na blizny, musisz zwrócić uwagę, czy w jego składzie znajduje się któryś z poniższych składników:
* Heparyna. Substancja wykorzystywana także w leczeniu żylaków. Charakteryzuje się działaniem przeciwobrzękowym. Podawana w inny sposób niż na skórę (to znaczy dożylnie lub podskórnie) działa przeciwzakrzepowo.
* Alantoina. Działa łagodząco, przeciwzapalnie i ściągająco, a co najważniejsze w leczeniu blizn - przyspiesza gojenie się ran oraz regenerację naskórka.
* Ekstrakt z cebuli. Zmniejsza widoczność blizn, wpływając na ich kolor. Ponadto powoduje, że blizna staje się delikatniejsza.
* Masa perłowa. Jest wykorzystywana w pielęgnacji skóry, z uwagi na zawartość minerałów i witamin. Rozjaśnia i wygładza bliznę, która stopniowo staje się mniej zauważalna.
* Śluz ślimaka chilijskiego. Pomimo nieatrakcyjnej i mało zachęcającej nazwy, jest bardzo poszukiwanym składnikiem przez producentów kremów na blizny. Bogaty skład śluzu ślimaka (witaminy, kolagen, kwas octowy, alantoina, elastyna, składniki antybakteryjne) zapewnia mu wysoką skuteczność w leczeniu blizn, a także przebarwień, zmarszczek, czy poparzeń. Uelastycznia, wygładza, peelinguje, zmiękcza i usprawnia mikrokrążenie w obrębie skóry.
* Tygrysi pazur (inaczej nazywany jako Gotu Cola, czy wąkrota azjatycka). Zawiera szereg składników cenionych w medycynie, a między innymi duże ilości magnezu. Roślina ta, może być stosowana zarówno doustnie (w celu poprawy krążenia i odporności, w bólach głowy, lub bezsenności), jak i zewnętrznie. Charakteryzuje się bowiem zdolnością do przyspieszania gojenia ran, działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, wpływa na poprawę wyglądu blizny. Interesującą cechą wyciągu z wąkroty azjatyckiej jest jej wpływ pobudzający na syntezę kwasu hialuronowego, znanego ze swoich właściwości przeciwstarzeniowych. Kwas hialuronowy zmiękcza blizny, uelastycznia skórę, usprawnia proces odnowy komórek i przyspiesza gojenie się ran.

Szukaj takich preparatów na blizny (kremy, maści, lub żele), które zawierającą powyższe składniki. Często mogą one występować pojedynczo, ale niejednokrotnie kilka z wyżej wymienionych substancji znajduje się w jednym - kompleksowym preparacie.
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl