Mapa strony
Lekarstwa na żylaki - przegląd składników

Lekarstwa na żylaki - przegląd składników

mgr farmacji Kinga Dziwisz

Wiele osób zadaje sobie pytanie: "Jak leczyć żylaki nóg?". W aptekach dostępnych jest wiele preparatów przeznaczonych do leczenia żylaków. Ale czy wiesz, które z nich zawierają najlepszy skład?

Żylaki - leczenie
Leczenie żylaków nóg można prowadzić na co najmniej kilka sposobów. Między innymi są to: skleroterapia, laserowe usuwanie żylaków, metody uciskowe, czy właśnie farmakoterapia, na której się skupimy.

Lekarstwa na żylaki
Dokonując przeglądu składników preparatów stosowanych w terapii i profilaktyce żylaków, należy szukać tych, które charakteryzują się działaniem uszczelniających naczynia krwionośne, zmniejszającym obrzęki i usprawniającym przepływ krwi.

Najczęściej w leczeniu żylaków i w zapobieganiu im, stosuje się preparaty zawierające diosminę. Diosmina należy do związków określanych jako bioflawonoidy i występuje naturalnie w owocach cytrusowych. Charakteryzuje się ona działaniem zwiększającym elastyczność naczyń krwionośnych, przywracającym właściwą przepuszczalność naczyń, zmniejszającym obrzęki, a także działaniem przeciwzapalnym. Występuje w wielu preparatach na żylaki w dawkach od 300 do nawet 1000 mg.

Kolejną substancją wykorzystywaną jako lekarstwo na żylaki jest escyna. Podobnie jak diosmina, jest związkiem występującym w naturze (a dokładniej w kasztanowcu). Charakteryzuje się działaniem uszczelniającym i polepszającym elastyczność naczyń krwionośnych, przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym oraz ułatwiającym rozpuszczanie skrzepów. Jest bardzo pożądaną substancją, gdy obserwujemy u siebie poszerzone i widoczne przez skórę żyły na nogach.

Rutozydy (rutyna i trokserutyna) to kolejne związki o właściwościach uszczelniających drobne naczynia krwionośne. Czasami w skład preparatów stosowanych w terapii i zapobieganiu żylakom wchodzą również: hesperydyna, przeciwutleniacze, rusogenina, czy eskulina. Działanie większości jest bardzo zbliżone.

Jak łatwo zauważyć, większość preparatów dostępnych w aptekach zawiera składniki pochodzenia naturalnego. Stosowanie wyżej wymienionych substancji może usprawnić krążenie i zmniejszyć widoczność niewielkich żylaków. W przypadku zaawansowanych objawów niewydolności żylnej, należy podjąć leczenie operacyjne (bądź skleroterapię, laseroterapię) i przyjmowanie środków farmakologicznych zmniejszających krzepliwość krwi.
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl