Mapa strony
Kołatanie serca, a nerwica serca - objawy i przyczyny

Kołatanie serca, a nerwica serca - objawy i przyczyny

mgr farmacji Kinga Dziwisz

Nerwica serca jest przyczyną kołatania serca, zatem istnieje ścisła korelacja pomiędzy nimi. Jeśli odczuwasz kołatanie serca, być może nie jest ono powodem arytmii, a właśnie nerwicy.

Nerwica serca, czyli zaburzenia nerwicowe
Zaburzenia nerwicowe to zaburzenia psychiczne, objawiające się konkretnymi zmianami w funkcjonowaniu organizmu. Nerwica serca daje takie objawy jak: kołatanie serca, ból serca, bezsenność, bóle głowy oraz skoki ciśnienia tętniczego. Przyczyny nerwicy serca to lęk o rzeczywiste powody, jak i powody urojone, wynikające z kontaktu z otoczeniem.
Wiele osób odczuwa, zupełnie niepotrzebnie, obawę przed skonsultowaniem swoich dolegliwości z lekarzem. Wczesne zdiagnozowanie problemu i zastosowanie leków (na receptę lub ziołowych, bez recepty) lub psychoterapii pozwala na szybsze rozwiązanie problemu.

Nie bójmy się wizyty u lekarza
Najczęściej pacjenci obawiają się uzależnienia od leków, efektu "otumanienia", czyli pogorszonej sprawności umysłowej, a także obniżonej samooceny. Niestety, u wielu osób nadal wizyta u psychoterapeuty czy psychiatry wywołuje poczucie klęski, ponieważ "sam sobie nie poradziłem z problemem". Osoby, które przemogły te początkowe lęki i podjęły terapię, często stwierdzają, że zbyt długo odkładały podjęcie leczenia, a przecież mogły się poczuć lepiej o wiele wcześniej.
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl