Mapa strony
Rzucanie palenia - preparaty z apteki

Rzucanie palenia - preparaty z apteki

mgr farmacji Kinga Dziwisz
Znajdź zamienniki

Palenie papierosów jest nałogiem trudnym do zwalczenia. Nie każdy potrafi skończyć z paleniem tytoniu samodzielnie i potrzebuje pomocy. Pomocą w walce z nałogiem może być nikotynowa terapia zastępcza oraz preparaty nie zawierające w swoim składzie nikotyny.

Gumy do żucia z nikotyną
Ich prosta forma nie jest typowa w użyciu. To znaczy, że nie możesz rzuć gumy nikotynowej, tak jak czynisz to ze zwykłą gumą. Początkowo powinieneś powoli żuć gumę, aż do momentu, gdy poczujesz jej specyficzny - pieprzowy smak. Wówczas umieść ją między dziąsłem, a policzkiem i trzymaj w tej przestrzeni, aż do utraty odczuwania smaku. Potem możesz znowu żuć gumę. Czas jaki powinieneś przeznaczyć na jedną gumę to około 30-40 minut.
Tabletki z nikotyną na rzucenie palenia
W zależności od typu tabletki, możesz ją ssać lub umieszczać pod językiem. Nie należy połykać tabletek, ani ich żuć, czy rozgryzać.
Plastry z nikotyną
Jak każdy plaster zawierający substancję leczniczą, tak i plastry z nikotyną musisz przykleić na czystą, suchą i nieowłosioną skórę, w obrębie ramion, tułowia lub nóg. Plaster powinieneś przykleić rano, a odklejać przed pójściem spać, każdorazowo zmieniając miejsce jego aplikacji.
Inhalatory z nikotyną
Inhalator zawiera wymienny wkład, w którym znajduje się nikotyna. Inhalacja odbywa się poprzez umieszczenie inhalatora w ustach (podobnie jak czyniłeś to z papierosem) i wciągania pary wodnej zawierającej nikotynę z inhalatora.

Preparaty nie zawierające nikotyny
W aptekach możesz spotkać preparat zawierający wyciągi roślinne, których skuteczność w walce z nikotynizmem jest wysoka. W składzie tych preparatów znajduje się ekstrakt z Kudzu lub wyciąg z herbaty Rooibos. Kudzu pobudza wydzielania hormonów szczęścia, dając dodatkowo odczucie odwagi i zadowolenia, które są bardzo pomocne w walce z nałogiem. Wyciąg z herbaty powoduj natomiast odprężenie, ukojenie i uspokojenie.
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Znajdź zamienniki
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl