Mapa strony
Przewlekłe zapalenie oskrzeli - najczęstsze przyczyny i objawy

Przewlekłe zapalenie oskrzeli - najczęstsze przyczyny i objawy

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Jeśli zauważasz u siebie przewlekły, uporczywy kaszel przez co najmniej 3 miesiące w roku i towarzyszy mu odkrztuszanie wydzieliny, może to oznaczać, że cierpisz na przewlekłe zapalenie oskrzeli.

Mokry kaszel to nie jedyny symptom choroby. Cierpiąc na przewlekłe zapalenie oskrzeli, możesz również odczuwać osłabienie organizmu, trudności w oddychaniu i zmniejszenie wydolności organizmu. Objawy te są charakterystyczne dla schorzenia, wymagają konsultacji u lekarza i rozpoczęcia właściwego leczenia.

Najczęstszą przyczyną przewlekłego zapalenia oskrzeli są nawracające się i niedoleczone infekcje wirusowe dróg oddechowych. Także palenie (czynne i bierne) tytoniu oraz narażenie na działanie pyłów mogą zwiększać ryzyko uszkodzenia nabłonka migawkowego dolnych dróg oddechowych, a w konsekwencji wystąpienia przewlekłego zapalenia oskrzeli.

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl