Mapa strony
Wodnisty, gęsty, zielony, żółty katar - przebieg kataru.

Wodnisty, gęsty, zielony, żółty katar - przebieg kataru.

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Katar, czyli nieżyt nosa to jeden z pierwszych objawów infekcji górnych dróg oddechowych. Zwykle katar w przebiegu przeziębienia nie jest jednorodny - zdarza się, że jest wodnisty, bądź gęsty. Czasem przybiera również żółty, bądź zielony kolor. Czy wiesz jaki jest najczęstszy przebieg kataru podczas typowego przeziębienia?

Na skutek infekcji wirusowej maleje przepuszczalność drobnych naczyń krwionośnych błony śluzowej nosa, dlatego katar na początku infekcji jest wodnisty. Po kilku dniach katar staje się gęsty, ciągnący. Jeśli infekcja jest niepowikłana, a więc nie doszło do zakażenia bakteryjnego, gęsty katar sygnalizuje kończące się przeziębienie. Natomiast zielony, bądź żółty katar może świadczyć o infekcji bakteryjnej, którą należy zwalczyć przyczynowo, a więc eliminując z organizmu bakterie, stosując leki przeciwbakteryjne przepisane przez lekarza.

Oceny i komentarze (0) - Wodnisty, gęsty, zielony, żółty katar - przebieg kataru.

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

Pain Gone na bóle różnego pochodzenia

Technika prądów Tens znana, stosowana w medycynie i wykorzystana w tym urządzeniu, jest to przenośny generator prądu Tens, myślę że nie jeden pacjent byłby zadowolny gdyby lekarz przepisał mu takie urządzenie, które nie ma skutków ubocznych jak leki przeciwbólowe.
14-05-2014 14:40
Dodał: ola37

URZĄDZENIE PRZECIWBÓLOWE PAIN GONE

http://paingone.
14-05-2014 14:47
Dodał: ola37

Omega 3 - który preparat najtańszy?

Jesli stosujecie omega 3 albo kupujecie dla dzieci, to pewnie już się zorientowaliscie ze ceny mogą być bardzo rózne, szczególnie tych preparatów dla dzieci.
17-07-2015 18:37
Dodał: Mirka72

Śmieszności, dowcipy

Może dobrze byłoby popisać coś co lekko odwróci myśli od kłopotów ze zdrowiem.
30-11-2015 13:54
Dodał: koptymista

Problemy ze snem.

Witam, od tygodnia nie mogę zasnąć, mam problemy ze snem, problemy z zasypianiem a jeśli już to wybudzam sie co dwie godziny i dalej to samo.
12-08-2016 11:10
Dodał: Marita

Krem do protez

Zostałam właśnie nową posiadaczka protezy i mam pytanie jakich środków używacie do czyszczenia i którego kremu do protez,bo na rynku jest tego bardzo dużo,ostatnio widziałam w aptece ulotkę kin oro ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą?.
21-10-2016 08:30
Dodał: Maria55

zamienniki do drukarki

Używacie zamienników do drukarki? Jeśli tak to jakich, jeśli nie to dlaczego nie?.
29-12-2016 21:21
Dodał: dodi
copyright by Vivamax 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl