Mapa strony
Jak bezpiecznie leczyć katar w ciąży

Jak bezpiecznie leczyć katar w ciąży

mgr farmacji Małgorzata Kruk

W okresie ciąży o infekcję nie trudno, zwłaszcza kiedy za oknem panuje nieprzyjemna jesienno - zimowa aura. Często pierwszym objawem przeziębienia jest katar. Zwłaszcza w ciąży nie powinnaś go lekceważyć, gdyż nieleczony może przyczynić się do rozwoju choroby - zapalenia zatok, a nawet ostrych infekcji dolnych dróg oddechowych.

Niezwykle ważne jest, abyś leczenie nieżytu nosa rozpoczęła jak najwcześniej. Kiedy pojawi się wodnisty katar, sięgnij po świeży czosnek oraz cebulę. Zawierają w swoim składzie fitocydy - substancje o działaniu przeciwbakteryjnym.

Sojusznikiem w walce z nieżytem nosa jest również witamina C, która wzmacnia naturalne mechanizmy obronne organizmu. Pamiętaj, że wiele warzyw oraz owoców jest cennym źródłem łatwo przyswajalnej witaminy C.

Na uporczywy katar w czasie ciąży, możesz również stosować roztwory soli morskiej, które oczyszczają śluzówkę z alergenów oraz zanieczyszczeń mechanicznych, jednocześnie nawilżając ją, pozwalają swobodnie oddychać.

Nieżyt nosa pomoże zwalczyć także maść majerankowa do smarowania okolic nosa. Maść wywierając działanie przeciwzapalne oraz bakteriobójcze, zwalcza przyczynę nieprzyjemnej dolegliwości.

Pamiętaj, że zarówno w trakcie ciąży, jak i kiedy karmisz piersią, przeciwwskazane jest stosowanie na katar kropli do nosa zawierających ksylometazolinę oraz oksymetazolinę. Dla przyszłej mamy niewskazane są również preparaty, zazwyczaj tabletki, na bazie pseudoefedryny, ze względu na ryzyko wystąpienia wad wrodzonych u dziecka.

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl