Domowe sposoby na katar

Domowe sposoby na katar

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Kiedy dopadnie cię jesienne przeziębienie, męczy cię katar i nie możesz swobodnie oddychać, oprócz preparatów z apteki, możesz również zastosować sprawdzone domowe sposoby na katar, które pomogą ci się uporać z tą nieprzyjemną dolegliwością.

Doskonały domowy sposób na katar to nawilżenie błony śluzowej nosa. Nawilżacz powietrza, miska z wodą postawiona w pobliżu kaloryfera oraz płukanie nosa roztworem soli (łyżeczka soli kuchennej na szklankę przegotowanej wody) pozwolą upłynnić wydzielinę, udrożnią nos i ułatwią oddychanie.

Ulgę w oddychaniu przyniosą również inhalacje. Wystarczy, że do miski z gorącą wodą dodasz kilka kropli olejków eterycznych (olejku sosnowego, eukaliptusowego, z drzewa herbacianego, lawendowego). Taka inhalacja rozgrzeje zatoki przynosowe, nawilży błonę śluzową nosa i pozwoli ci swobodnie oddychać. Pamiętaj, że inhalacji nie można stosować u astmatyków i małych dzieci.

W leczeniu kataru pomocne mogą się okazać: czosnek, miód oraz sok malinowy i cytryna. Czosnek oraz miód będą działać przeciwbakteryjnie oraz wzmacniać odporność organizmu. Natomiast sok malinowy i cytryna to doskonałe źródło łatwo przyswajalnej witaminy C, która skraca czas trwania jesiennych infekcji górnych dróg oddechowych.

Jeśli tylko to możliwe, przez pierwsze trzy dni trwania infekcji pozostań w domu. Odpoczynek przyniesie twojemu organizmowi siłę, aby zwalczyć infekcję i przywrócić ci dobre samopoczucie.

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl