Leczenie kataru alergicznego

Leczenie kataru alergicznego

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Katar to bardzo częsty objaw infekcji górnych dróg oddechowych. Może również świadczyć o alergii, a więc reakcji nadwrażliwości organizmu na czynnik alergizujący (alergen). Katar towarzyszący alergii jest najczęściej uporczywy i wodnisty, a w połączeniu z pieczeniem, zaczerwienieniem i łzawieniem oczu, staje się objawem trudnym do zniesienia.

Dlatego też, jeśli podejrzewasz u siebie katar alergiczny, w pierwszej kolejności udaj się do lekarza, który postawi właściwą diagnozę i pomoże ustalić co jest przyczyną uczulenia, dzięki czemu łatwiej ci będzie wyeliminować alergen ze swojego otoczenia.
Doraźnie, aby pozbyć się kataru alergicznego możesz sięgnąć po tabletki bez recepty, zawierające w swoim składzie:
* loratadynę,
* desloratadynę
* cetyryzynę,

  • substancje hamujące odczyn alergiczny, na drodze blokowania receptorów histaminowych H1, odpowiedzialnych za powstanie reakcji nadwrażliwości.


Tabletki z pseudoefedryną oraz krople na bazie ksylometazoliny, bądź oksymetazoliny również pomogą leczyć alergiczny nieżyt nosa. Substancje czynne zawarte w preparatach będą szybko i skutecznie zmniejszać przepuszczalność drobnych naczyń krwionośnych błony śluzowej nosa, hamując powstawanie wodnistego wysięku, dzięki czemu w krótkim czasie poczujesz ulgę. Pamiętaj jednak, że preparaty z ksylometazoliną oraz oksymetazoliną przeznaczone są do krótkotrwałego leczenia kataru alergicznego (do 4 dni), ze względu na ryzyko wystąpienia przewlekłego zapalenia błony śluzowej nosa.

Oceny i komentarze (0) - Leczenie kataru alergicznego

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

Pain Gone na bóle różnego pochodzenia

Technika prądów Tens znana, stosowana w medycynie i wykorzystana w tym urządzeniu, jest to przenośny generator prądu Tens, myślę że nie jeden pacjent byłby zadowolny gdyby lekarz przepisał mu takie urządzenie, które nie ma skutków ubocznych jak leki przeciwbólowe.
14-05-2014 14:40
Dodał: ola37

URZĄDZENIE PRZECIWBÓLOWE PAIN GONE

http://paingone.
14-05-2014 14:47
Dodał: ola37

Omega 3 - który preparat najtańszy?

Jesli stosujecie omega 3 albo kupujecie dla dzieci, to pewnie już się zorientowaliscie ze ceny mogą być bardzo rózne, szczególnie tych preparatów dla dzieci.
17-07-2015 18:37
Dodał: Mirka72

Śmieszności, dowcipy

Może dobrze byłoby popisać coś co lekko odwróci myśli od kłopotów ze zdrowiem.
30-11-2015 13:54
Dodał: koptymista

Problemy ze snem.

Witam, od tygodnia nie mogę zasnąć, mam problemy ze snem, problemy z zasypianiem a jeśli już to wybudzam sie co dwie godziny i dalej to samo.
12-08-2016 11:10
Dodał: Marita

Krem do protez

Zostałam właśnie nową posiadaczka protezy i mam pytanie jakich środków używacie do czyszczenia i którego kremu do protez,bo na rynku jest tego bardzo dużo,ostatnio widziałam w aptece ulotkę kin oro ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą?.
21-10-2016 08:30
Dodał: Maria55

zamienniki do drukarki

Używacie zamienników do drukarki? Jeśli tak to jakich, jeśli nie to dlaczego nie?.
29-12-2016 21:21
Dodał: dodi
copyright by Vivamax 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl