Leczenie kataru alergicznego

Leczenie kataru alergicznego

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Katar to bardzo częsty objaw infekcji górnych dróg oddechowych. Może również świadczyć o alergii, a więc reakcji nadwrażliwości organizmu na czynnik alergizujący (alergen). Katar towarzyszący alergii jest najczęściej uporczywy i wodnisty, a w połączeniu z pieczeniem, zaczerwienieniem i łzawieniem oczu, staje się objawem trudnym do zniesienia.

Dlatego też, jeśli podejrzewasz u siebie katar alergiczny, w pierwszej kolejności udaj się do lekarza, który postawi właściwą diagnozę i pomoże ustalić co jest przyczyną uczulenia, dzięki czemu łatwiej ci będzie wyeliminować alergen ze swojego otoczenia.
Doraźnie, aby pozbyć się kataru alergicznego możesz sięgnąć po tabletki bez recepty, zawierające w swoim składzie:
* loratadynę,
* desloratadynę
* cetyryzynę,

  • substancje hamujące odczyn alergiczny, na drodze blokowania receptorów histaminowych H1, odpowiedzialnych za powstanie reakcji nadwrażliwości.


Tabletki z pseudoefedryną oraz krople na bazie ksylometazoliny, bądź oksymetazoliny również pomogą leczyć alergiczny nieżyt nosa. Substancje czynne zawarte w preparatach będą szybko i skutecznie zmniejszać przepuszczalność drobnych naczyń krwionośnych błony śluzowej nosa, hamując powstawanie wodnistego wysięku, dzięki czemu w krótkim czasie poczujesz ulgę. Pamiętaj jednak, że preparaty z ksylometazoliną oraz oksymetazoliną przeznaczone są do krótkotrwałego leczenia kataru alergicznego (do 4 dni), ze względu na ryzyko wystąpienia przewlekłego zapalenia błony śluzowej nosa.

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl