Mapa strony
Żel, maść, czy płyn na bolesne ząbkowanie -który preparat wybrać

Żel, maść, czy płyn na bolesne ząbkowanie -który preparat wybrać

mgr farmacji Kinga Dziwisz

W aptekach możesz kupić preparaty na ząbkowanie w postaci granulek, żelu lub płynu. Na który preparat powinieneś się zdecydować? Czy ważna jest forma preparatu? Czy lepiej zwrócić uwagę na jego zawartość? Czy preparaty na bolesne ząbkowanie w ogóle pomagają?

Preparaty na bolesne ząbkowanie
Jak każdy troskliwy rodzic, chcesz zapewnić swojemu dziecku jak najmniej powodów do płaczu. Wiadomo, że ząbkowanie jest tym etapem, który niejednokrotnie wzbudza niepokój twojego dziecka. Warto, abyś rozważył zakup preparatu, który może ukoić bolące dziąsła i uśmierzyć ból towarzyszący wyrzynaniu się zębów.

Żel, maść, czy płyn - czy postać ma znaczenie?
Większość preparatów na ząbkowanie występuje w formie żeli, lub płynów. Maści nie są raczej spotykane. Wynika to z faktu, łatwiejszego rozprowadzania żelu, lub płynu, i dodatkowego efektu delikatnego chłodzenia. W aptekach można także spotkać preparaty na ząbkowanie w formie granulek do rozpuszczania w wodzie.

Preparat na ząbkowanie - skład
W składzie preparatów na ząbkowanie znajdziesz substancje działające przeciwzapalnie, znieczulająco i przeciwbólowo. Między innymi będą to wyciągi roślinne, ale także witaminy i substancje chemiczne.
Pośród substancji działających znieczulająco (a przez to też przeciwbólowo) stosowanych w preparatach na ząbkowanie, znajduje się chlorowodorek lidokainy.
Składniki działające przeciwzapalnie to głównie wyciąg z rumianku. Często występujący w połączeniu z wyciągiem z szałwii, który działa antyseptycznie (dezynfekująco).
Wzmacnianie dziąseł, poprzez przyspieszanie ich gojenia, to zasługa zastosowania prowitaminy B5.

Homeopatia w walce z bolesnym ząbkowaniem (płyn i granulki na ząbkowanie)
Homeopatia jest specyficzną formą terapii, nie cieszącą się szczególnym uznaniem lekarzy, z uwagi na niewyjaśniony mechanizm działania. W doświadczeniu, wydaje się jednak skuteczna i bezpieczna, dlatego też jest stosowana w przypadku dolegliwości wieku dziecięcego. Preparat homeopatyczny stosowany na bolesne ząbkowanie występuje w formie płynnej oraz w formie granulek i zawiera wyłącznie wyciągi roślinne (w znacznych rozcieńczeniach wodnych).
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl