Grypa w ciąży - jak sobie radzić

Grypa w ciąży - jak sobie radzić

mgr farmacji Małgorzata Kruk

W okresie ciąży zdrowie twoje oraz twojego dziecka są najważniejsze. Jednak kiedy dopadnie cię grypa, warto wiedzieć jak postępować, aby skutecznie uporać się z infekcją wirusową górnych dróg oddechowych.

Grypa w ciąży jest dość częstą infekcją, ze względu na obniżoną odporność przyszłej mamy w tym okresie. Dlatego jeśli zauważysz u siebie oprócz typowych symptomów przeziębienia (kaszel, katar) - silny ból głowy oraz szybko rosnącą gorączkę, przede wszystkim nie panikuj! Postaraj się opanować rozwijającą się infekcję.

Kiedy tylko poczujesz się źle, połóż się do łóżka. Staraj się odpoczywać i wysypiać, tak dużo, jak to tylko możliwe. Pij dużo ciepłych napojów oraz stosuj lekkostrawną dietę, bogatą w owoce i warzywa, aby dostarczyć organizmowi cennych witamin i minerałów.

Jeśli dokucza ci silny ból głowy, mięśni lub temperatura ciała szybko rośnie, możesz sięgnąć po paracetamol - środek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który uśmierzy ból i gorączkę. Na gorączkę skuteczna będzie również herbatka lipowa - działając napotnie obniży podwyższoną temperaturę ciała i będzie zapobiegać dreszczom.

Pamiętaj, że stosowanie innych leków bez konsultacji z lekarzem jest w okresie ciąży przeciwwskazane. Jeśli objawy (a w szczególności gorączka) staną się nasilone, pomimo stosowania bezpiecznych środków - koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl