Angina ropna - jak można się zarazić

Angina ropna - jak można się zarazić

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Angina ropna, czyli ostre zapalenie migdałków podniebiennych to choroba gardła wywoływana przez bakterie z grupy paciorkowców. Na anginę ropną chorują najczęściej małe dzieci - w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym, a także młodzież - szczególnie w okresie obniżonej odporności organizmu na infekcję. Dlatego też, aby chronić siebie i swoją rodzinę przed zachorowaniem warto wiedzieć, jak najczęściej można się zarazić anginą ropną.

Anginę ropną wywołują paciorkowce - bakterie chorobotwórcze, które szybko się dzielą i osiedlają w błonie śluzowej gardła, wywołując ostry stan zapalny. Anginą ropną można się zarazić tzw. drogą kropelkową, a więc poprzez bezpośredni kontakt z wydzielinami osoby chorej. Dlatego też, jeśli podejrzewasz u siebie, bądź swoich bliskich anginę ropną zadbaj o właściwą higienę w domu - częste mycie rąk wodą z mydłem, picie z osobnych kubków, korzystanie z oddzielnych sztućców, częste mycie zabawek, którymi bawi się chore dziecko. Te proste codzienne nawyki pozwolą uchronić ciebie i twoją rodzinę przed zachorowaniem na anginę.

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl