Angina a ciąża

Angina a ciąża

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Kiedy jesteś w ciąży, za wszelką cenę chcesz uniknąć stosowania jakichkolwiek leków. Takie postępowanie jest jak najbardziej słuszne. Jednak okazuje się, że nie zawsze. Istnieją schorzenia, których leczenie u kobiet ciężarnych wymaga zastosowania antybiotyków. Taką chorobą jest również angina.

Kiedy będąc w ciąży podejrzewasz u siebie anginę, odczuwasz bardzo silny ból gardła, a twoje migdałki są opuchnięte i mocno zaczerwienione, zapomnij o leczeniu na własną rękę, tylko jak najszybciej udaj się do lekarza.

Angina to ostra infekcja gardła, wywoływana najczęściej przez bakterie z grupy paciorkowców, którą leczy się przyczynowo, a więc zwalczając bakterie wywołujące chorobę. Najczęściej stosowaną grupą leków są antybiotyki ß - laktamowe (np. penicyliny). Pozwalają one na bezpieczną i skuteczną antybiotykoterapię.
Kiedy jesteś w ciąży, lekarz dokładnie cię zbada, aby zdiagnozować chorobę. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno twoje, jak i rozwijającego się maleństwa, lekarz prawdopodobnie przepisze ci antybiotyk, aby zwalczyć bakterie chorobotwórcze, a więc przyczynę choroby. Lekarz może również zlecić ci dodatkowe badania (np. wymaz z gardła), aby dokładnie określić szczep bakterii, wywołujących infekcję migdałków podniebiennych.
Pamiętaj, że nieleczona, bądź źle leczona angina w czasie ciąży, może wyrządzić wiele szkód w twoim organizmie oraz u twojego dziecka. Dlatego też stosuj się do zaleceń lekarza, dotyczących czasu trwania antybiotykoterapii, wielkości stosowanych dawek, pozostań także w domu na czas choroby, a twoja infekcja minie szybko.

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl