Mapa strony

Polscy spamerzy - te firmy rozsyłają spam

Redakcja

Poniżej lista firm, które rozsyłają spam, czyli niezamówione emaile na adresy emailowe firm i osób prywatnych. Są to adresy firm, od których dostałam niezamówione maile na moją skrzynkę mailową.
Fakt, że można za kilkaset złotych kupić bazę miliona adresów email nie oznacza, że można ją wykorzystać. Adresy w takiej bazie są zebrane ze stron internetowych przy pomocy programów automatycznie ściągających dane. Czy właściciel strony ma przestać podawać swojego maila kontaktowego na stronie? Nie, to firmy mają przestać wykorzystywać emaile osób, które nigdy nie wyraziły zgody na ich wykorzystanie w ten sposób. Co ciekawe, firmy, z którymi się kontaktowałam w sprawie rozsyłanego przez nich spamu twierdzą, że zleciły to firmom marketingowym, które zapewniły, że mają "dobre" bazy danych. Naiwność albo bezczelność. Nie należy korzystać z wykupionych baz danych, tylko budować własną bazę z odpowiednimi zgodami.

Oto lista firm i osób odpowiedzialnych za marketing w firmach, które rozsyłają spam.

Drogi pracodawco, jeśli dotarłeś na tę stronę szukając informacji o konkretnych osobach, które planujesz zatrudnić, to zastanów się dobrze, ponieważ osoby wymienione poniżej nie znają przepisów prawa w Polsce i po zatrudnieniu ich mogą narobić ci dużo kłopotów. Na przykład narazić twoja firmę na zapłatę grzywny do 3% przychodów rocznych. Oraz na pewno działania tych osób nie poprawią wizerunku twojej firmy, ponieważ każdy kto otrzymuje spam, z miejsca przestaje lubić taką firmę.


1. SPAMER - FIRMA MANUTAN Polska Sp. z o.o.,
OSOBA ODPOWIEDZIALNA ZA MARKETING: JANUSZ MOLENDA
spam wysłany 17.10.2016 22:41
Tekst z maila-spamu:
"Wiadomość wysłana do bazy offers4you na zlecenie: MANUTAN Polska Sp. z o.o., ul. Postępu 18, 02-676 Warszawa

Tel.: (22) 874 32 65 Fax: (22) 874 32 66 E-mail: manutan@manutan.pl Manutan Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Postępu 18, 02-676 Warszawa, spółka zarejestrowana w Rejestrze Przedsiębiorców prowadzonym

przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydz. XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

pod numerem KRS 0000049166, numer NIP 5482309884. Kapitał zakładowy: 850.000 zł. (osiemset pięćdziesiąt tysięcy złotych)."


2. SPAMER Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.
OSOBA ODPOWIEDZIALNA ZA MARKETING: ADRIANNA ŻYSZKIEWICZ
spam wysłany 18.10.2016
Zarząd:
Achim Schaible, Claus Grözinger
These two gentlemen are responsible for employing people in the marketing department who decided to send spam. The fact that you are in the Board means that you should know which marketing activities are forbidden and you should make sure that your employees are trained well enough.


Tekst z maila-spamu:
"Mailing wysłany przez INIS na zlecenie: ŠKODA POLSKA Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. ul. Krańcowa 44, 61-037 Poznań NIP 7822463563, REGON 301062169, KRS 0000327143.
Wysyłka: AdCoin adcoin@wp.pl."

Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl