Mapa strony
5 zasad Ruskorexu, czyli jak uniknąć choroby hemoroidalnej?

5 zasad Ruskorexu, czyli jak uniknąć choroby hemoroidalnej?

Redakcja

Czy wiesz, że hemoroidy – a precyzyjniej „choroba hemoroidalna” - to najczęściej występujące schorzenie proktologiczne? Występowanie tej dolegliwości jest tak częste, że okrzyknięto ją chorobą cywilizacyjną! Nic dziwnego w dobie stałego dostępu do Internetu, telewizji i związanego z tym mniej aktywnego trybu życia. Kolejne przyczyny, to m.in. spożywanie ostrych przypraw, nadużywanie alkoholu lub dieta uboga w błonnik. Przypadłość objawia się swędzeniem, pieczeniem, bólem i krwawieniem z okolic odbytu. Dzieję się tak, bo guzki krwawnicze nadmiernie powiększają się, wypełniają krwią i nie opróżniają się całkowicie w trakcie oddawania stolca.

Głowa do góry! Problem hemoroidów, chociaż dokuczliwy i wstydliwy, jest uleczalny. Perspektywa wykluczenia go raz na zawsze jest realna. Jak to zrobić?

Po pierwsze - ruszaj się! Siedzący tryb życia odpowiada za rozwój choroby hemoroidalnej. Ruch poprawia procesy trawienne i nie powoduje zastoju krwi w okolicy miednicy. Wykonuj regularne ćwiczenia gimnastyczne, chodź na spacery, pływaj, biegaj. Unikaj sportów „siedzących” takich jak jazda na rowerze, jazda konno czy kajakarstwo.

Po drugie - zmień dietę! Uregulowanie rytmu wypróżnienia to podstawa. Zwiększenie ilości błonnika sprzyja poprawie perystaltyki jelit i redukuje zaparcia, które są przyczyną choroby hemoroidalnej. Jedz owoce, warzywa oraz pij duże ilości wody mineralnej (przynajmniej 1.5l – 2l na dobę). Unikaj kawy, mocnej herbaty i ostrych przypraw.

Po trzecie - dbaj o higienę! Używaj bawełnianej bielizny, po każdej defekacji myj okolice odbytu, a następnie delikatnie osusz. Dzięki tym zabiegom zminimalizujesz uczucie świądu, pieczenia oraz dolegliwości bólowe. Podczas podmywania się, musisz unikać używania zwykłego mydła – stosuj płyny zawierające wyciągi z ziół (nagietka, rumianku, kory dębu).

Po czwarte – załatwiaj „sprawę” szybko! Gdy się nudzisz w toalecie, to znak, że siedzisz w niej za długo. Unikaj wzmożonego parcia. Uwaga: jeśli papier toaletowy powoduje nasilenie podrażnienie odbytu, to zastosuj chusteczki dla niemowląt.

Po piąte - Stosuj odpowiednie środki! Jeśli już odczuwasz dyskomfort hemoroidów, odpowiednio dopasowany preparat, to podstawa wygranej walki. Powinien działać przeciwzapalnie, ściągająco i znieczulająco, aby korzystnie wpływać na stan błon śluzowych odbytu. Zapytaj farmaceutę o produkt zarejestrowany jako „lek”, gdyż różnego rodzaju zioła i maści wspomagające mogą okazać się niewystarczające.

Do grupy nowoczesnych leków OTC stosowanych w leczeniu choroby hemoroidalnej należy Ruskorex, dystrybuowany przez Angelini Pharma Polska. Z myślą o różnorodnych potrzebach klientów, lek ten występuje w postaci maści i czopków. Produkt posiada unikalne połączenie substancji czynnych: ruskogeniny i chlorowodorku tetrakainy, które działają znieczulająco i kompleksowo leczą hemoroidy.

Substancje czynne:
Ruskogenina działa przeciwzapalnie, uszczelniająco, przeciwobrzękowo i ściągająco. Jest to naturalna substancja z rośliny śródziemnomorskiej – ruszczyka kolczastego. Ma właściwości wzmacniające i uszczelnia naczynia krwionośne oraz zapobiega nadmiernemu ich poszerzaniu.
Druga substancja aktywna Ruskorexu to chlorowodorek tetrakainy o działaniu silnie znieczulającym, przynoszącym ulgę nawet do 2 godzin. Substancja ta nie podrażnia tkanek, dzięki czemu jest bezpieczna i komfortowa w użytkowaniu.

Ruskorex:
 • Silne znieczulenie;
 • Działanie miejscowe;
 • Kilkakrotnie silniejsze od pozostałych środków;
 • Nie podrażnia tkanek;
 • Działa na 2 godzin;
 • W postaci czopków i maści;


Sugerowana cena ok.: Ruskorex czopki 10 – 33,50 zł; Ruskorex maść 40g – 33,40 zł
Dystrybucja: Angelini Pharma Polska
Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza - OTC
 • NAZWA WŁASNA PRODUKTU LECZNICZEGO RUSKOREX, (10 mg + 10 mg)/g, maść, RUSKOREX, (25 mg+25 mg)/2 g, czopki
 • SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY SUBSTANCJI CZYNNYCH Jeden gram maści zawiera: 10 mg ruskogeniny (Ruscogenin) i 10 mg tetrakainy chlorowodorku (Tetracainum hydrochloridum)

Jeden czopek zawiera: 0,025 g ruskogenin (Ruscogenin) i 0,025 g tetrakainy chlorowodorku (Tetracainum hydrochloridum)
 • POSTAĆ FARMACEUTYCZNA: maść lub czopki
 • WSKAZANIA DO STOSOWANIA: Objawy bólu i świądu w okolicy odbytu, stany zapalne błony śluzowej odbytnicy, zapalenie zakrzepowe guzków krwawniczych, łagodzenie świądu odbytu występującego z innych przyczyn. Leczenie uzupełniające po zabiegach chirurgicznych przetok okołoodbytniczych i guzków krwawniczych.
 • PRZECIWWSKAZANIA: Nadwrażliwość na ruskogeninę, tetrakainę lub którąkolwiek substancję pomocniczą.
 • PODMIOT ODPOWIEDZIALNY Angelini Pharma Polska Sp. z o.o. ul. Podleśna 83 05-55 Łazy, tel.: (22)7028200, fax: (22) 7028202

Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl