Mapa strony
Tantum Rosa. Rozpocznij zdrowe współżycie

Tantum Rosa. Rozpocznij zdrowe współżycie

Redakcja

Czy wiesz, że statystyczna Polka rozpoczyna współżycie seksualne, kiedy ma prawie 19 lat? Moment ten jest przełomowy w życiu każdej kobiety. Wywołuje silne emocje - od poczucia lęku i wstydu do radości. Inicjacja seksualna może także sprzyjać satysfakcjonującemu współżyciu w przyszłości. Warto więc, aby świadomie i bez negatywnych skutków zdrowotnych rozpocząć ten istotny etap.

Według raportu „Seksualność Polaków 2011” przeprowadzonego przez prof. Zbigniewa Izdebskiego, na rozpoczęcie współżycia z każdym rokiem decyduje się coraz więcej młodych dziewcząt. Odsetek kobiet podejmujących inicjację seksualną w wieku 15-16 wzrósł trzykrotnie, na przełomie 20 lat. Mimo, że nie można określić najlepszego wieku na podjęcie inicjacji seksualnej (jest to kwestia indywidualna) jednak u osób bardzo młodych istnieje zagrożenie, że decyzja ta nie jest w pełni świadoma. W przyszłości może to szkodliwie oddziaływać na psychikę i dalsze współżycie.
Istnieje wiele obaw, które mogą wpłynąć na wspomnienia dotyczące pierwszego razu. Częstym źródłem lęku u kobiet jest utrata błony dziewiczej. Powodami tych obaw są wyobrażenia o bólu i silnym krwawieniu. Należy więc uświadamiać młode dziewczęta, że towarzyszy temu jedynie nieznaczny dyskomfort. Czasem jednak po pierwszym stosunku powstają niewielkie otarcia i mikrourazy. „W takich sytuacjach bardzo pomocne jest zastosowanie miejscowo działających substancji o właściwościach przeciwzapalnych.” Zaleca dr hab. Prof. UJK Wojciech Rokita.
Podjęciu inicjacji seksualnej towarzyszą też różne zagrożenia, na przykład powikłania zdrowotne: zakażenia, choroby weneryczne oraz infekcje wirusowe: HIV, wirus opryszczki lub brodawczak ludzki. Choroby przenoszone drogą płciową dotyczą najczęściej kobiet młodych - blisko 25% nastolatek aktywnych seksualnie ulega takim zakażeniom.
Dlatego przed rozpoczęciem współżycia konieczna jest odpowiednia edukacja. Niestety zabezpieczenie przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, nie chroni przed - często spotykanym - zapaleniem okolic intymnych. W walce z tym zagrożeniem kluczowa jest profilaktyka. Zdaniem profesora Wojciecha Rokity „Szczególnie ważne jest wyrobienie u młodych kobiet nawyku dbałości o higienę okolic intymnych, w tym coraz szersze stosowanie preparatów o działaniu przeciwzapalnym zawierających bezpieczne składniki takie jak na przykład chlorowodorek benzydaminy”,.

Tantum Rosa jest jedynym na rynku lekiem OTC zawierającym tak skuteczne substancje. Dzięki obecności chlorowodorka benzydaminy posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, znieczulające i odkażające. Preparat szybko się wchłania, gromadząc się w tkankach objętych procesem zapalnym oraz łagodzi objawy infekcji. Zmniejsza obrzęk, przekrwienie śluzówki pochwy i sromu.
Tantum Rosa można stosować na dwa sposoby:
  • wewnętrzne, do przepłukiwania pochwy (przy pomocy specjalnego irygatora);
  • zewnętrznie do przemywań okolic krocza, okładów lub nasiadówek;

Najlepiej sięgnij po lek Tantum Rosa przy:
  • zapaleniu sromu i pochwy,
  • zapaleniu szyjki macicy różnego pochodzenia, również po chemio- i radioterapii,
  • profilaktyce przed- i po operacji ginekologicznej,
  • higienie osobistej w okresie połogu.Dodatkowe informacje:
Potwierdzeniem skuteczności preparatu jest kilkuletnie doświadczenie lekarzy oraz położnych w Polsce i zagranicą, a także liczne badania kliniczne. Między innymi jest to wieloośrodkowe badanie przeprowadzone na grupie ponad 500 kobiet, w które zaangażowano 11 renomowanych klinik i szpitali położniczych z całej Polski. Próba wykazała, że przemywanie krocza przynajmniej dwa razy dziennie preparatem Tantum Rosa charakteryzuje się wysoką skutecznością i szybkością działania w znoszeniu dolegliwości (ból, obrzęk, świąd, pieczenie) okolic intymnych w pierwszych dniach po porodzie, w porównaniu ze standardową higieną krocza – woda z mydłem.

Dystrybutor - Angelini Pharma Polska
Cena: 10 saszetek 30 zł – nowa niższa cena!
OTC - Produkt leczniczy wydawany bez recepty.
Skład: 1 saszetka (9,4g) zawiera 500mg benzydaminy chlorowodorku (Benzydamini hydrochloridum).
Tantum Rosa to miejscowo działający niesteroidowy lek przeciwzapalny, którego substancją aktywną jest chlorowodorek benzydaminy.
Lek działa: przeciwzapalnie, przeciwbólowo, znieczulająco, antyseptycznie.
Skład: 1 saszetka (9,4g)zawiera 500mg benzydaminy chlorowodorku (Benzydaminihydrochloridum).
Tantum Rosa można nabyć bez recepty w każdej aptece.

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl