Mapa strony
Emolium - nowa odsłona preparatów. Jeszcze bliżej mamy i dziecka – już od 1. dnia życia

Emolium - nowa odsłona preparatów. Jeszcze bliżej mamy i dziecka – już od 1. dnia życia

Redakcja

Marka Emolium, lider w pielęgnacji emoliencyjnej, przeznaczona dotychczas głównie dla skóry problemowej, zwłaszcza suchej, atopowej i podrażnionej, poszerzyła swoją rekomendację o codzienną pielęgnację skóry dziecka już od 1. dnia życia.

Pielęgnacja skóry noworodka już od 1. dnia życia jest niezwykle ważna, dlatego chcemy edukować młode mamy, że stosowanie kompletnych produktów pielęgnacyjnych zapewnia prawidłowy rozwój i ochronę skóry dziecka. W ciągu pierwszego roku życia obserwuje się stopniowe dojrzewanie bariery skórnej. Głównym celem pielęgnacji w tym okresie, jest zapewnienie prawidłowych funkcji skóry poprzez ochronę bariery naskórkowej - wyjaśnia Beata Cywińska-Durczak, pediatra, Dyrektor Medyczny Nepentes Pharma.
Pięć preparatów z portfolio marki, które zostały oznaczone specjalną rekomendacją „od 1. dnia życia” to produkty do codziennej i podstawowej pielęgnacji dziecka:
  • Emulsja do ciała
  • Krem
  • Emulsja do kąpieli
  • Oliwka do ciała z lipidami
  • Zmiękczający żel na ciemieniuchę


Poszerzenie rekomendacji objęło również opakowania preparatów Emolium, które mają nową identyfikację wizualną. Na nowych opakowaniach zmieniony został m.in. sposób wyeksponowania najważniejszych informacji (w tym samej nazwy produktu), widoczne są informacje dotyczące przeznaczenia i działania dermokosmetyku, użyto języka zrozumiałego przez konsumenta.
Emolium to opracowane we współpracy z dermatologami bezpieczne, przebadane preparaty zalecane zarówno w codziennej pielęgnacji wrażliwej, suchej, skłonnej do podrażnień skóry niemowląt i dzieci jak również skóry bardzo suchej, skłonnej do zmian atopowych i alergicznych. To kompletne, wieloskładnikowe emolienty, które dostarczają skórze składniki niezbędne do utrzymania jej w zdrowiu i fizjologicznej równowadze. Dzięki wyjątkowo skutecznym i w pełni bezpiecznym składnikom zapewniają kompleksową i długotrwałą ochronę zarówno na powierzchni skóry jak i w jej głębszych warstwach. Marka zajmuje pierwszą pozycję na rynku emolientów oraz w rekomendacjach pediatrów.
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl