Chrząstka rekina na wzmocnienie organizmu

Chrząstka rekina na wzmocnienie organizmu

mgr farmacji Aleksandra Uruszczak-Wąsowicz

Chrząstka rekina ma mieć korzystne działanie na organizm, wzmacniając naturalne siły obronne, i może być stosowana zarówno profilaktycznie, jak i w trakcie chorób.

Jak zauważono - niektóre rekiny nie chorują na nowotwory. Wzbudziło to zainteresowanie naukowców, nie tylko samymi rekinami, ale i potencjalnym wykorzystaniem tych zwierząt w lecznictwie. Jak dowiedziono: chrząstka rekina wykazuje zdolność hamowania tzw. angiogenezy, czyli tworzenia naczyń krwionośnych w obrębie tworzącego się guza nowotworowego. Ponadto chrząstka rekina działa przeciwzapalnie, a według niektórych i ogólnie wzmacniająco na organizm.

Preparaty z chrząstką rekina mogą być stosowane tylko jako uzupełnienie terapii niektórych chorób - m.in. chorób układu kostno-stawowego. W przypadku chorób nowotworowych suplementacja chrząstką rekina powinna być uzgodniona z lekarzem.
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl