THIOCODIN 10 tabletek

źródło – www.tanie-leczenie.pl

THIOCODIN 10 tabletek

FARMACEUTYCZNE  UNIA ZAKŁ  
Opakowanie: 10 tabl  
Cena
1 opak.
?
Koszt dzienny dawki ? Średnia
ocena

?
dawka wg producenta dawka
składnika
aktywnego
min max
7,55 zł 2,27 zł 2,27 zł 2,27 zł
(sulfogwajakol 900.00 mg)
9/10 (0 Opini)
Oceń produkt »
Oceny internautów:
Cena leku
9/10
Skuteczność
7/10
Szybkość działania
8/10
Dostępność
9/10
Długość działania
6/10

Opis produktu

  Opis działania
Preparat jest lekiem złożonym zawierającym kodeinę i sulfogwajakol. Kodeina, jako lek przeciwkaszlowy hamuje odruch kaszlowy zmniejszając przez to napady kaszlu. Sulfogwajakol jest lekiem wykrztuśnym który zwiększa wydzielanie gruczołów oskrzelowych poprzez drażnienie błony śluzowej żołądka (działanie pośrednie) i oskrzeli (działanie bezpośrednie.) Sulfogwajakol ułatwia przesuwanie upłynnionej wydzieliny w świetle oskrzeli i jej odkrztuszenie. Substancje czynne preparatu łatwo wchłaniają się z przewodu pokarmowego po podaniu doustnym. Kodeina uzyskuje maksymalne stężenie we krwi w ciągu 1 do 2 godzin.
Czas trwania efektu przeciwkaszlowego utrzymuje się do 4-8 godzin.
  Wskazania
Leczenie suchego, uporczywego kaszlu.
  Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na kodeinę, sulfogwajakol lub pozostałe składniki preparatu. Kaszel w przebiegu astmy. Nie stosować u pacjentów z niewydolnością oddechową lub znajdujących się w stanie śpiączki.
Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.
  Ostrzeżenia
Równoczesne stosowanie preparatu z innymi lekami hamującymi czynność ośrodkowego układu nerwowego potęguje ich działanie. Szczególnej ostrożności wymaga stosowanie preparatu u pacjentów z astmą, z przewlekłą niewydolnością oddechową oraz u pacjentów ze zmniejszoną objętością krwi i z urazami głowy.
Stosowanie preparatu u pacjentów z nadciśnieniem, zaburzeniami czynności serca, cukrzycą, chorobą naczyń obwodowych, przerostem gruczołu krokowego i jaskrą powinno odbywać się pod kontrolą lekarza. Nie należy spożywać alkoholu podczas terapii. Należy skonsultować się z lekarzem, jeżeli objawy chorobowe nie ustąpią po zażyciu 1 opakowania preparatu lub jeżeli kaszlowi towarzyszy wysoka temperatura ciała, wysypka skórna albo utrzymujący się ból głowy. Długotrwałe stosowanie preparatu Thiocodin może powodować uzależnienie.
  Ciąża i karmienie piersią
Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
  Kierowanie pojazdami mechanicznymi
Podczas stosowania leku nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych, obsługiwać maszyn i urządzeń będących w ruchu. Lek może zaburzać sprawność psychomotoryczną wydłużając czas reakcji.
  Oddziaływanie z innymi lekami
Stosowanie preparatu z alkoholem, lekami przeciwlękowymi, przeciwdepresyjnymi, przeciwhistaminowymi, nasennymi, cytostatykami, narkotycznymi lekami przeciwbólowymi, rozluźniającymi mięśnie szkieletowe lub klonidyną może zwiększać hamujące działanie tych leków na ośrodkowy układ nerwowy i na układ oddechowy. Niekiedy równoczesne stosowanie tych leków może spowodować spadek ciśnienia. Podawanie leku jednocześnie z lekami przeciw parkinsonizmowi może zwiększać efekt uspokajający. Zmniejszenie skuteczności leczenia preparatem może być obserwowane po jednoczesnym podaniu z preparatami chinidyny (lek przeciwarytmiczny) lub antybiotykiem ryfampicyną.
  Dawkowanie
W przypadku dorosłych i dzieci powyżej 12 lat preparat przyjmować 3 razy na dobę po 1 tabletce, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Lek należy przyjmować w czasie posiłków, połykając tabletkę w całości i popijając ją szklanka wody. W celu uzyskania maksymalnej skuteczności preparatu należy przyjmować odpowiednią ilość płynów w ciągu dnia.
  Działania niepożądane
Najczęściej występującymi objawami niepożądanymi po zastosowaniu preparatu są nudności i wymioty. Może nastąpić zaburzenie sprawności psychomotorycznej. Kodeina może powodować wystąpienie omamów, zaburzeń wzrokowych i słuchowych, a po długotrwałym stosowaniu może rozwinąć się zarówno fizyczne jak i psychiczne uzależnienie. Do rzadziej występujących działań niepożądanych należą: alergiczne wypryski skórne, spadki ciśnienia i omdlenia, zmniejszenie częstości oddechu i senność.
  Skład
1 tabletka zawiera
Substancje czynne: Fosforan kodeiny 15,0 mg, Sulfogwajakol 300,0 mg
Substancje pomocnicze: talk, skrobia ziemniaczana, stearynian magnezu.
Składniki:

Inne produkty w kategorii sulfogwajakol

Na stronie:   10  25  50  100
Nazwa
  
Cena
1 opak.
?
  
Koszt dzienny dawki? Najlepiej
oceniane
  
dawka
składnika
aktywnego
  
dawka wg producenta
min
  
max
  
7,55 zł 2,27 zł sulfogwajakol 900.00 mg 2,27 zł 2,27 zł
8/10 (0 opinii)
Oceń produkt »
zobacz więcej produktów z kategorii sulfogwajakol »
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone
Sklep internetowy: www.aptushop.pl
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl