NO-SPA 20 tabletek

źródło – www.tanie-leczenie.pl

NO-SPA 20 tabletek

O  SANOFI AVENTIS SP  Z O  
Opakowanie: (2 blist  20 tabl  po 10 s  
Cena
1 opak.
?
Koszt dzienny dawki ? Średnia
ocena

?
dawka wg producenta dawka
składnika
aktywnego
min max
10,37 zł 1,56 zł 3,11 zł 0,52 zł
(drotaweryna 40.00 mg)
0/10 (0 Opini)
Oceń produkt »
Oceny internautów:
Cena leku
0/10
Skuteczność
0/10
Szybkość działania
0/10
Dostępność
0/10
Długość działania
0/10

Opis produktu

  Działanie
Drotaweryna jest stosowana w przypadkach skurczu mięśni gładkich pochodzenia zarówno nerwowego jak i mięśniowego. Działanie rozkurczające drotaweryny nie zależy od rodzaju unerwienia oraz lokalizacji mięśni gładkich (przewód pokarmowy, układ moczowo-płciowy, układ krążenia oraz drogi żółciowe).
W mechanizmie działania drotaweryny odgrywa rolę wpływ na fosfodiesterazę, powodujący wzrost stężenia cAMP oraz zwiększony napływ jonów wapnia do komórek. Po podaniu doustnym w ciągu godziny wchłania się 90% podanej dawki. Lek jest metabolizowany w wątrobie, wydalany jest z żółcią i moczem.
 Wskazania

Stany skurczowe dróg żółciowych np. w przebiegu kamicy pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, zapalenia pęcherzyka żółciowego, zapalenia brodawki Vatera Stany skurczowe w obrębie dróg moczowych związane z kamicą dróg moczowych, zapaleniem miedniczek nerkowych, zapaleniem pęcherza moczowego, bolesnym parciem na mocz.
Oraz wspomagająco w stanach skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego w przebiegu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zapalenia żołądka, zapalenia jelit, zapalenia okrężnicy, zapalenia trzustki, w stanach skurczowych wpustu i odźwiernika, zespole drażliwego jelita grubego, zaparciach na tle spastycznym i wzdęciach jelit; w stanach skurczowych w obrębie dróg rodnych: w bolesnym miesiączkowaniu, zapaleniu przydatków, silnych bólach porodowych, zagrażającym poronieniu.

  Przeciwwskazania
Ciężka niewydolność wątroby, nerek i serca, blok przedsionkowo-komorowy I i II stopnia.
  Środki ostrożności
Ze względu na zawartość laktozy lek może powodować dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego u pacjentów z nietolerancją laktozy.
  Ciąża i karmienie piersią
Drotaweryna może być stosowana w ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie wiadomo, czy lek przenika do mleka kobiecego. Stosowanie drotaweryny w okresie karmienia piersią wymaga zachowania ostrożności.
  Interakcje
Należy zachować ostrożność przy jednoczesnym podawaniu z lewodopą, ze względu na możliwość zmniejszenia jej działania antyparkinsonowego oraz nasilenia drżeń i sztywności.
  Działania niepożądane
Obserwowane jedynie u 3% pacjentów to bóle i zawroty głowy, spadek ciśnienia krwi, kołatanie serca, nudności, w większości po podaniu parenteralnym.
  Dawkowanie

Dorośli: 120 do 240 mg (3 razy po 1 do 2 tabletek na dobę).
Dzieci: od 1 -go do 6-go roku życia 40 do 120 mg (2-3 razy po 1/2 do 1 tabletki na dobę), w wieku szkolnym 80 do 200 mg (2 do 5 razy po jednej tabletce na dobę).

  Skład
1 tabletka zawiera substancję czynną: chlorowodorek drotaweryny 40 mg oraz substancje pomocnicze: stearynian magnezu, talk, poliwidon, skrobia, laktoza.

 

 

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Znajdź podobne produkty:
Opakowanie: (2 blist, 20 tabl, po 10 s
Producent: O, SANOFI AVENTIS SP, Z O
Postać: tabletki/kapsułki
Składniki:

Inne produkty w kategorii drotaweryna

Na stronie:   10  25  50  100
Nazwa
  
Cena
1 opak.
?
  
Koszt dzienny dawki? Najlepiej
oceniane
  
dawka
składnika
aktywnego
  
dawka wg producenta
min
  
max
  
10,37 zł 0,52 zł drotaweryna 40.00 mg 1,56 zł 3,11 zł
0/10 (0 opinii)
Oceń produkt »
7,43 zł 0,37 zł drotaweryna 40.00 mg 0,37 zł 2,23 zł
0/10 (0 opinii)
Oceń produkt »
16,90 zł 0,42 zł drotaweryna 40.00 mg 1,27 zł 2,54 zł
0/10 (0 opinii)
Oceń produkt »
7,78 zł 0,39 zł drotaweryna 40.00 mg 0,39 zł 2,33 zł
0/10 (0 opinii)
Oceń produkt »
zobacz więcej produktów z kategorii drotaweryna »
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Sklep internetowy: www.aptushop.pl
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl